پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پست‌بانک ایران مطرح کرد:

رشد بیش از دو برابری سود پست‌بانک در سال ۱۴۰۰

رشد بیش از دو برابری سود پست‌بانک در سال ۱۴۰۰
سرپرست معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پست‌بانک ایران عنوان کرد که صورت‌های مالی اولیه و یادداشت‌های همراه و گزارش تفسیری مدیریت در سال ۱۴۰۰، ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ به تصویب هیئت‌مدیره بانک رسیده و از طریق سامانه کدال منتشر شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از اداره کل روابط‌عمومی پست‌بانک ایران، محمد سلمانی، سرپرست معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پست‌بانک ایران با بیان این مطلب گفت: پس از هفت سال، افزایش سرمایه بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی‌ها انجام‌گرفته و بیش از ۴۰۷ درصد افزایش‌یافته است.
وی افزود: دارائی‌ها و بدهی‌های بانک به ترتیب بیش از ۵۸ درصد و ۴۹ درصد رشد داشته و حقوق صاحبان سهام از منفی ۴۰۸ میلیارد ریال به مثبت ۲۵.۷۱۹ میلیارد ریال افزایش‌یافته است.
سلمانی ادامه داد: صورت سود و زیان بانک در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که سود قبل از کسر مالیات ۱۰۲ درصد و سود خالص پس از کسر مالیات ۸۳ درصد افزایش‌یافته و به بیش از ۱۲.۰۸۹ میلیارد ریال بالغ گردیده است. سود فوق بیش از سود انباشته همه ادوار ۲۵ ساله فعالیت پست‌بانک است. سود مشاع بانک ۷۴ افزایش‌یافته و جمع کل درآمدها و هزینه‌های کارمزد نیز به ترتیب به میزان ۷۴ درصد و ۶۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
سرپرست معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پست‌بانک تصریح کرد: درآمد عملیاتی بانک ۶۸ درصد درحالی‌که هزینه‌های بانک (شامل حقوق و دستمزد، اداری عمومی، استهلاک و هزینه مطالبات مشکوک الوصول) ۳۷ درصد افزایش‌یافته است.
وی افزود: مانده منابع و تسهیلات پرداختی به ترتیب ۵۱ درصد و ۴۶ درصد افزایش‌یافته و برای اولین بار مبلغ ۳۱۴ میلیارد ریال به‌عنوان مازاد سود قطعی محاسبه و بین سپرده‌گذاران توزیع می‌شود.
سلمانی در خاتمه گفت: نسبت کفایت سرمایه پس از سال‌ها از منفی ۷.۶ درصد در سال ۱۳۹۷ به مثبت ۳.۸۹ درصد در سال ۱۴۰۰ تغییریافته و درجه اهرمی (نسبت حقوق صاحبان سهام به جمع کل دارائی‌ها) به ۵.۵۱ درصد افزایش‌یافته است.
 
۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید